“Şəxsiyyət hüquqlarının müdafiəsi haqqında” Plenum qərarında şəxsi yazışmaların toxunulmazlığı ilə bağlı məsələlərə dair yeni xüsusi mövqelər sərgiləyib.
Ali Məhkəmə “Şəxsiyyət hüquqlarının müdafiəsi haqqında” Plenum qərarında şəxsi yazışmaların toxunulmazlığı ilə bağlı məsələlərə dair yeni xüsusi mövqelər sərgiləyib. Bu barədə İqtisadiyyat.az-a Ali Məhkəmədən məlumat verilib. Plenum qərarında qeyd edilib ki, bu hüquq hər kəsin yazışma, poçt, ... Ətraflı »
Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətində rayonun şəhid ailələri və müharibə əlilləri ilə görüş keçirilib. Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Tahir Budaqovun təşəbbüsü ilə keçirilən görüşdə Yeni Azərbaycan Partiyası Nəsimi rayon təşkilatının sədri Azər Süleymanov, Qarabağ Müharibəsi Veteranları, ... Ətraflı »
Fəaliyyət planına əsasən fənn aylıqları çərçivəsində liseyin ingilis dili müəllimi Aynurə Hacıyevanın açıq dərsi dinlənildi.
Fəaliyyət planına əsasən fənn aylıqları çərçivəsində liseyin ingilis dili müəllimi Aynurə Hacıyevanın  açıq dərsi dinlənildi.
Fəaliyyət planına əsasən fənn aylıqları çərçivəsində liseyin ingilis dili müəllimi Aynurə Hacıyevanın açıq dərsi dinlənildi. Dərs müzakirə olundu. Dərsin üstün cəhətləri və çatışmazlıqlar müəllimin nəzərinə çatdırıldı, müvafiq tövsiyələr verildi. Fevral ayı humanitar təmayüllü fənlər üzrə aylıq ... Ətraflı »
Düz söz təhlükəlidir.
Düz söz təhlükəlidir. Vəzifə sahibləri üçün satirik təlimat Əziz vəzifə sahibləri, əgər kimsə düz söz danışırsa dərhal tədbir görün. Axı düz söz çox təhlükəlidir: yaltaqların işini azaldır, vicdanın səsini yüksəldir, adamı düşünməyə məcbur edir. Bu isə çox yorucudur. Düz danışanı susdurun ki, ... Ətraflı »
Davudoğlu: Tabutumu azərbaycanlı gənclər daşısın.
Davudoğlu: Tabutumu azərbaycanlı gənclər daşısın. Türkiyənin sabiq baş naziri və Gələcək Partiyasının lideri Əhməd Davudoğlu vəsiyyəti ilə bağlı diqqətçəkən açıqlama verib. Bu barədə Türkiyə mediası məlumat yayıb. “Cənazəmdə ikiüzlü siyasətçilərin iştirakını istəmirəm. Tabutumun azərbaycanlı, ... Ətraflı »
Leyla Əliyeva Tiranada “Hannah və Rosafa” uşaq evini və "Mother Teresa" Universitet Xəstəxana Mərkəzini ziyarət edib
14 nəfər Vətən müharibəsi iştirakçısıdır.
Gənclərin sırasından 175 nəfər seçilib. 14 nəfər Vətən müharibəsi iştirakçısıdır. Daxili işlər naziri general-polkovnik Vilayət Eyvazov fevralın 19-da respublikanın şəhər, rayon polis orqanları və daxili qoşunlarda xidmət etmək arzusunda olan gənclərin növbəti sıra baxışını keçirib. Bakı şəhərində ... Ətraflı »
“21 Fevral-Beynəlxalq Ana Dili Günü” münasibətilə “Ana dili və milli mənəvi dəyərlər” mövzusunda esse müsabiqəsi keçirilib.
İsmayıllı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzində Dağlıq Şirvan Regional Gənclər və İdman İdarəsi, Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsi və İsmayıllı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “21 Fevral-Beynəlxalq Ana Dili Günü” münasibətilə “Ana dili və milli mənəvi dəyərlər” mövzusunda esse ... Ətraflı »
Prezident İlham Əliyev Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Trampın dəvəti ilə Vaşinqtonda Sülh Şurasının ilk iclasında iştirak edir.